Sport a FitnessFotbal

Super Cup: historie, zajímavá fakta, a vítězové turnaje

Super Cup - je oficiální fotbalový turnaj, který za normálních okolností otevírá evropskou sezonu. To se koná v srpnu. Turnaj se skládá pouze z jednoho zápasu - a našel tým, který vyhrál předchozí sezóny v Lize mistrů a Evropské ligy.

nadace

Superpohár UEFA byla založena v roce 1972. Iniciátorem myšlenky byl Anton Vitkamp - reportér pro populární nizozemské noviny pod názvem „De Telegraaf.“ O něco později se stal redaktorem sportovní publikace oddělení. V těch dnech, nizozemský fotbalový byla velmi dobrá. Vzhledem k tomu, Vitkamp chtěl najít nejoriginálnější způsob, jak demonstrovat sílu holandských týmů na evropské fotbalové scéně. Pak FC „Ajax“ a „Feyenoord“ čtyřikrát se stal finalistou evropského poháru. Třikrát se jim podařilo získat trofej.

A v té době to bylo hráno evropský pohár a pohárový vítězný pohár. Samozřejmě, že v každém turnaji má svůj vítězný tým. Vitkampu přišel s geniálním nápadem - co když se domluvit zápas mezi těmito dvěma? Boj mezi dvěma nejsilnějšími klubů mohl zjistit, který z nich je opravdu silný, a zaslouží si obsadit pódium. Takže reportér sdílel jeho nápad s Yapom Van Praze (předseda „Ajax“), který jí velmi líbil. A začali se připravovat na první turnaj.

První zápas

Když Vitkamp s dodávkou Praha senior (a jeho otec Jaap) šel na schůzku s Artemio Franchi, že v té době prezident UEFA, měli v plánu hovořit o myšlence turnaje a získat nějaké žádnou podporu. Nicméně, on odmítl. Zdánlivě, fanoušci, „Rangers“, který byl teoreticky hrát „Ajax“ chovat nevhodně, a neúspěch měl sloužit trest. Ale prezident, sté výročí z „Rangers“, která obdržela povolení provádět hru - v non-konfrontace.

Celková financovaná turnaj je stejný noviny Vitkampa. Po dvou „Ajax“ zápasy vyhrál s výsledkem 6: 3. Jednalo se o první Super Cup, a položil základ pro další rozvoj myšlenky turnaje.

Co se dělo dál

Následující rok, UEFA souhlasil dohlížet na turnaj. Měl se konat mezi „Ajax“ a „Milano“. Na druhou stranu, holandský tým vyhrál Superpohár UEFA.

V roce 1974, turnaj se nekoná. A to všechno kvůli Mnichovské „Bavaria“ a „Magdeburg“ nelze v žádném případě dohodnout na datu. Obecně platí, že stabilní turnaj se konal jen v roce 1975. Ale v roce 1981, to bylo opět zrušeno - tentokrát „Dynamo“ Tbilisi nemohl dohodnout na podmínkách s „Liverpool“.

V roce 1985 Super Bowl tam byl slavný dnes Eyzelskaya tragédie. Pak zápas, který se koná mezi „Juventus“ a „Liverpool“, tam byla skutečná bitva mezi fanoušky. Lidí zemřelo. A oba týmy byly potrestány za své neadekvátní fanoušky - jejich pět let jsou vyloučeny ze všech turnajů UEFA.

Hodně miloval fotbal tak jasný. UEFA Super Cup se stal jedním z nejvíce očekávaných turnajů. Každý chtěl vidět bitvu nejsilnějších klubů. Podle rozhodnutí bylo předstíral, že držet konec 1998/99 turnaje mezi týmy, které vyhrál Pohár UEFA a Ligy mistrů.

vítězové

Kdo je nejvíce často vyhrál Superpohár UEFA? „Barcelona“ - na svém kontě pět vítězství a čtyři porážek. Poslední výhra byla v minulosti, v roce 2015. Dále přichází na „Milan“ (také 5 vítězství, ale pouze 2 ztráty). "Liverpool" a "Ajax" - 3 vítězství. Dále přichází v Madridu „Real“ a „Anderlecht“ a „Valencia“, „Juventus“ a „Atletika“ - mají dvě vítězství a porážek nula. Častěji než ne štěstí, „Bavaria“ a „Seville“ v turnaji - tyto příkazy pouze jedno vítězství a tři ztráty. Ale nedělají dobře v tomto turnaji, kluby, jako je Milan "Inter", Doněck "Šachtar" Moskva "CSKA", "Feyenoord", Dortmund, "Dortmund", "PSG", "Arsenal", "Bremen", "Sampdoria" a dokonce i někteří z FC. Se podíleli na turnaji jen jednou a prohrál.

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.