Sport a FitnessOutdoorové sporty

Zimní olympijské hry 2002 v Salt Lake City: Účastníci, vítězové

Zimní olympijské hry 2002 konala ve Spojených státech. To bylo devatenácté v řadě her, ve kterém 77 zemí se účastnilo. Osmnáct z nich získal nejvyšší důstojnost nálezu. V neoficiálních postaveních týmu první místo obsadil Norsko. Tato událost je zajímavý také, a skutečnost, že Čína a Austrálie vyhrál první zlatou medaili za celou dobu své účasti na zimních olympijských her.

výcvik

Salt Lake City - hlavní město amerického státu Utah. Jedná se o vysoce rozvinutá oblast s populací asi 1 milion lidí. Má výhodnou dopravu a geografickou polohu. Před začátkem hry se konala v něm stavby. Zvláštní systém světelné lišty, vznikl modernizovaný dálnice. Znak her sloužila jako obrázek ve formě jasných sněhové vločky. Symbolicky, obraz znamenal přírodní kontrasty státu, rozmanitost její kultury, stejně jako odvahu sportovců - soutěžících. Hry maskot sloužil tři zvířata: králík, medvěd a kojot, což znamenalo, že rychlost, výšku a sílu. Oficiální plakát zobrazuje vlajku, která letí přes zasněžené vrcholky, které se nacházejí ve stavu. Zpočátku hra se zúčastnili zástupci některých asijských zemích: Hong Kong, Nepálu, Kamerun. Dalším zajímavým faktem je, že ukrajinský tým tvořilo dvakrát více účastníků než v době svého debutu.

inovace

Olympiáda 2002 pamatoval publiku skutečnost, že byla změněna. Organizátoři skeletu vrací do programu, kterého se zúčastnili muži i ženy. Poslední měli možnost soutěžit v bobová dráha. V biatlonu sport byly přidány do závodu, ale v biatlonu - sprint. Navíc, krátké trati, nová vzdálenost - 1500 metrů. Za dalším inovacím patří skutečnost, že správný návrh medailí byla vyvinuta poprvé pro každý sport.

problémy

Olympijské hry 2002 byl doprovázen řadou skandálů. Všechno to začalo s výběrem místa konání her. Americký město bylo okamžitě vybrán v prvním kole hlasování Mezinárodní komise. Po Salt Lake City se stal hlavním městem her, někteří členové IOC byl podezřelý z toho, že obdrželi náhradu za své rozhodnutí. Kromě toho se průběh soutěže byl doprovázen dopingu skandálů, takže někteří sportovci zbavený svých titulů a zlatých medailí. Ale nejvíce neobvyklé události došlo při plnění sportovních dvojic na ledě, když olympiáda konala 2002. Krasobruslení se pamatoval na dlouhou dobu z důvodu neobvyklé události spojené s určením vítěze. Zlato získala ruskými sportovci, ale kanadský pár podal stížnost, načež se hodnotilo výsledky, a porota jim udělila první místo.

Další vítězství Rusové na ledě

Olympijské hry 2002 byl poznamenán několika důležitých událostí pro místní bruslaři. Ve dvouhře ženských bruslení kontroverzní vyhrál americký atlet S. Hughes, bití I. Slutskaya jen o jeden hlas. Ale v pánské bruslení první a druhá místa byla samozřejmě pro Rusy. A. Yagudina získal zlato, získává rekordní počet bodů pro svůj volný program. Druhý šel E. Pljushchenko. 2002 (olympiáda) byl mezníkem rok v kariéře pro něj, jak to bylo v tomto okamžiku se etabloval jako budoucí král ledu. Jeho brilantní výkon nenechal nikoho na pochybách o tom, kdo bude příštím mistrem. A skutečně, v roce 2008 byl jako první v soutěži a absolutní špička v kanceláři.

lyžování

Docela zajímavý závod vyhrát pamatoval pro 2002 olympijských her. Biatlon se stala mezníkem díky účasti slavného norského sportovce W. Bjoerndalen, který vyhrál pouze tři starty, a obušek. Vedle něho bychom měli zmínit vynikající úspěchy chorvatští sportovci Ya Kostelic, který trval tři zlaté a jednu stříbrnou medaili, i přes nedávné operaci. Rusové se účastnil tohoto druhu sportu byl poznamenán velkým výzvám: ruských sportovců, kteří užívali zlato, přes nějaký čas byl obviněn z dopingu a zbavený jejich medailí.

bronz

Ne zcela úspěšná pro Rusy typů her byla olympiáda 2002. Hokej - jedna z nejmodernějších sportů v naší zemi. Hráč však nebylo snadné. Speciálně star tým byl sestaven do soutěže, ale i přes to, na první pohled Rusové svázané s Američany, a pak prohrál s Finy a nakonec získal třetí místo, zatímco čeká, samozřejmě, byly velmi vysoké. Mistři byli Kanaďané, a čtvrté místo bylo Bělorusko, který byl v této zemi skutečný úspěch.

zajímavosti

Zimní olympijské hry 2002 se pamatoval několik pozoruhodných událostí. Jedním z nich je, aby vyhrál australský atlet v závodě. Pak se představitelé soutěže dvakrát srazila s navzájem, což Steven Bradbury, aby zlatou medaili. Další zajímavý fakt - je to vítězství černých sportovců ze Spojených států a Kanady v ledním hokeji a bobová dráha. Na stejné události Německo přijalo rekordní počet ocenění, i když to nebyl schopen se dostat kolem Norska ve zlatě. Z hlediska organizace je možné upozornit na skutečnost, že akce se konala v rámci zvýšených bezpečnostních opatření.

Vítězství a obtížnost Rusů

Na začátku soutěže v domácí lyžař silného a přetrvávajícího boji ztratil zlato na italském závodě. Ale byl jsem schopný vyhrát mistrovství Ruské sportovní dvojice v krasobruslení. V individuálním závodě ruský lyžař vzal bronz. Po chvíli se ženská dvojice obsadila druhé a třetí místo, za jediný norský lyžař. Následující dny a přinesl naší zemi medaili v lyžování a závodění. Nicméně, to nebylo bez nezdarů: ženský tým v lyžování byl vyloučen, a to byla ona, kdo měl vzít zlatou medaili podle odborníků. Stejný osud postihl skokana na lyžích a kombinátory. Ale ruský lyžař získal stříbrnou medaili v maratonu, ale po chvíli dostal zlato, t. To. Na vítěze nalezené v krvi nelegálních drog.

Record na ledě

Ale nejpamátnější vítězství je dosáhnout A. Yagudina. On skvěle předvedl krátký program, jejíž splnění je stále považován za reference. Jeho výkon získal nejvyšší hodnocení rozhodčích. All udělil mu vítězství, navíc se poprvé dostal nejvyšší skóre pro umění. Yagudina se stal prvním sportovcem, který provedl během projevu dvě čtyřkolky, z nichž jedna byla zařazena do kaskády. to byl vrchol jeho kariéry pro sportovce.

Rychlobruslení a bobovou

V tomto sportu, který je jedním z nejvíce vedoucí naší zemi, bohužel, jsem nepřijal jedinou medaili. Ale zajímavější je skutečnost, že téměř všechny vzdálenosti byly světové rekordy. Na prvním místě v žebříčku neoficiálních Nizozemsko bylo v této kategorii. Němečtí a američtí týmy zaokrouhlí se na první tři, přičemž na prvním místě, ale ukázalo se, že méně než stříbrné a bronzové medaile. Bobová dráha by měla oslavit úspěchy Německa. Německá dvojka počtvrté umístila na prvním místě. Tato země je také dominantní v závodě čtyřkolky. Troika zavře Američany a Švýcary.

Kostra saně a další typy

Tento sport byl poprvé představen na těchto hrách od roku 1948. Zároveň žen se zúčastnilo těchto soutěží. Na prvním místě se umístil tým amerických, britských a Kanaďané zaokrouhlí se mezi prvními třemi. Naše země má jednu zlatou medaili a skončil čtvrtý. Luge a trumfl Německo. Na několika her se hraje u mužů (twin a single sáňkovat) a žen (single sáňkovat) sad medailí.

Ve skoku na lyžích vzal první místo Švýcary a Němci. Také ceny obsadila polská, finská, slovinská sportovce. V snowboarding Američané vyhráli všechny tři sady medailí v kategorii mužů. Bylo to poprvé od roku 1956, kdy američtí činitelé dostali celé pódium.

hodnota

Hry z roku 2002 byly důležité, i kdyby jen proto, že se jednalo o první událost v novém tisíciletí. Nicméně, bohužel, hosting tato událost zmařeno skandály, spory a dopingových problémů. Naše země přišel do hlavního města her v silné nastoupit, ale několik překážky vedly k tomu, že tým ztratil řadu ocenění. Nicméně, nikdo nebyl skvělý moment v paměti fanoušků. Jedná se především o velkolepý projev E. Yagudina a Pljuščenko v mužském krasobruslení I. Slutskaya a u žen. Kromě toho, zlato biatlonistů A. Prach příjemně potěšen domácí publikum a získal dvojnásobnou cenu po skandálu našich lyžařů. V řadě sportů na místní sportovce očekává více (například v hokeji). Nicméně výkon ruského týmu byl hoden. Co se týká nejsilnějších zemí, jejich postavení v neoficiálním postaveních týmu byly zcela očekávání (zejména to platí pro Norsko, které jsou dobře vyvinuté zimní sporty). Takže, olympijské hry 2002, jehož výsledky v zásadě být přirozené, i přes všechny rozpory, celá zanechal dobrý dojem s publikem.

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.