HobbyStolní hry

Ruští šachisté - pýcha země

V Rusku, v každém okamžiku jsme byli velmi silní hráči. Mistry světa se staly naši sportovci mnohokrát. Právě tento sport je stále tak populární. Začínají se zapojily děti od 2-3 let a dosáhnout dobrých výsledků již 6 let.

První známý šachisté v Rusku

Jaký je název prvního člověka, který přinesl šachy do země, není známo. Předpokládá se, že to byl obchodník, který cestoval do různých zemí za komoditu. Stalo se tak v IX století a na počátku století XII Hra byla hrána nejen šlechtici, ale i obyčejných lidí.

První, který stanovila základní pravidla šachu školy v Rusku Alexander Petrov. Tedy uvedl hru na novou úroveň. Stalo se tak v XIX století. „Russian“ debut - totiž vytvoření šachista.

Petrov vydal několik knih o vedení a naučil šachy. Puškin se měl ve své knihovně alespoň některé z těchto knih. Byly vítaným dárkem do každé domácnosti.

Příští, který oslavil zemi v této oblasti byl Michail Ivanovič Čigorin. Bojoval v turnaji s nejlepšími hráči na světě z Londýna a dvakrát ocitl na pokraji vítězství. Je tento sportovec players shromáždil přes Rusko a přinesl hru na státní úrovni.

mistři světa

Prvním vítězem na světové scéně na šachové hry byl Aleksandr Alehin. Mnozí ruští hráči jsou ještě se rovnat na výsledky. Tento sportovec přípravě na svou hlavní turnaj po dobu asi 13 let. Během svého života nebyl poražen kýmkoliv na světě. Poté, co vyhrál první atlet má 7 let potvrzuje své vedoucí postavení a zemřel v roce 1946 u šachového stolku.

Dalším nesporným šampionem byl Anatolij Karpov. Musel bojovat nejen za šachový stolek, ale také v diplomatických bitev. Slavný šachista napsal mnoho knih pro budoucí sportovce a fanoušky této hry.

Garry Kasparov je symbolem tohoto sportu u nás. Vyhrál svůj titul na 22 let. Sportovec se stal zakladatelem vlastního federace v tomto druhu soutěže. Některé šachisté Rusko stále považují jeho neporažený mistr světa.

Nejpozději v okamžiku, kdy se stal mistrem světa v roce 2006 , Vladimir Kramnik. Dostal vítězství velmi obtížné. Dokonce se snažil poté, co vyhrál Světový turnaj obviněn ze spiknutí s tajnými agenty.

All slavný ruský šachový oslavovat země na mezinárodní scéně. Stále ještě jsou idoly mladých sportovců. Nejznámější ruský šachisté jsou uvedeny v následujícím seznamu vítězů.

Ratingu ruské šachy

Tyto statistiky jsou založeny na výsledcích jako oficiální utkání v tuzemsku i v zahraničí. V závislosti na obsazeného prostoru a body získané šachisté jsou přiděleny body, které určují místo v žebříčku. Nyní leaderboard vypadá takto:

10. Vladimir Malakhov.

V tuto chvíli, sportovci jsou lídry v tomto sportu. Zabere místo se může měnit v závislosti na výsledku turnaje.

nová generace

Mladí ruští hráči jsou na dobré cestě na mezinárodní úrovni. Velmi vysoká očekávání krmí Karyakin Sergey Aleksandrovich. Ve světovém žebříčku ELO vzal 5. místo s 2772 body. Tento atlet je uveden v Guinnessově knize rekordů jako nejmladší velmistr - že dosáhl takového výsledku v téměř 13 let. Ten předpovídá úspěšnou budoucnost v šachovém sportu. Tam je každý důvod pologat že s tempem se může stát chlapec během několika let další mistr světa.

Rating Ruští hráči jsou postupně doplňovány mladých sportovců. Například Grischuk Aleksandr Igorevich je šampionem v kategorii bleskovém šachu. Podílel se v národním týmu na olympijských hrách a skvěle hrál v vybombardovat turnajích. Jeho hodnocení v rychlých hrách v okamžiku, kdy je nejvyšší.

Velké očekávání podal mladý závodník Alexander Bukavshin. Je mu 20 let, měl mnoho vítězství v mezinárodních turnajích. On byl popisován jako inteligentní a lstivý hráč s stylu. Ale, bohužel, Mladý šachista nedávno zemřel na mrtvici přímo na soustředění.

Ženy ve sportu

Alexandra Kostěňuková - světlý reprezentativní mezi hráči v šachu. Je to mistr světa v ženských turnajích. Kosteniuk mnohokrát vyhrál evropských soutěží a hrál v ruském týmu na olympijských hrách.

Dalším v pořadí je Ekaterina Lagno. Ona je také velmistrem a získal řadu ocenění na mezinárodních soutěžích. Na třetím místě je Alexandra Garyachkina. Je to stále velmi mladý šachista, ale plný slib. Za ní již existuje dostatek vítězí na evropské i mezinárodní úrovni mezi mladými lidmi.

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.