Sport a FitnessFotbal

Všichni vítězové Europa League

Evropská liga - mezinárodní fotbalový turnaj, který se koná každý rok mezi kluby z celé Evropy. Jedná se o druhou nejprestižnější turnaj po Lize mistrů, která se objevila až v roce 2009, nahradí Pohár UEFA. Důvodem byl formát turnaje, který reprezentoval pouze playoff vzlétnout. Od roku 2009, v rámci Evropské lize bylo provedeno rozdělení do skupin, po kterém následuje losování play-off. Kdo vyhrál tuto relativně mladou turnaj? Jen osm remíz, a devátý je byl proces proveden. V tomto článku se dozvíte, jaké byly vítězové Europa League za posledních osm let.

2009 - "Šachtar"

Vítězové Evropské ligy v té době byli z různých zemí, ale byl první ukrajinský klub. První losování finále Evropské ligy se v Doněck „Šachtar“ Brémy „Werder“. Oba týmy byly v Evropské lize po umístění na třetím místě ve své skupině v Lize mistrů. Již v 25. minutě Luiz Adriano otevřel skóre, pohybující se před Ukrajinců, ale Naldo vyrovnal poměrně rychle. Teprve v době zastavení Jadson rozhodly o výsledku ve prospěch „Miner“.

2010 - "Atletico"

Následující rok, Madrid „Atletico“, což se ukázalo být slabší než „Chelsea“ a „Port“ v ligochempionskoy skupině se setkal ve finále s „Fulham“, který vyšel s druhým místem ve své skupině, druhý pouze italského „Romy“. Děj hry je stejný jako v loňském roce. Diego Forlan otevřel skóre v 32. minutě, ao pět minut později vyrovnal Davies. To bylo jen v prodloužení Forlán dvakrát skóroval, čímž svůj klub k vítězství. Jak vidíte, první vítězové Europa League rozhodl o stejného scénáře. Ale pak to začalo trochu rozmanitější.

2011 - "Porto"

Třetí finále byl první, kterého se zúčastnili zástupci téže země. Portugalština „Braga“ nebyl schopen konkurovat v Lize mistrů, ale dosáhli finále Evropské ligy, kde čekala na „Porto“. Ve velmi intenzivní zápas, „Porto“ vyhrál s minimálním skóre 1: 0 díky brance Radamel Falcao. UEFA Europa League začal nabírat rychlost a postupně se stále více a více zajímavější.

2012 - "Atletico"

V roce 2012, UEFA Europa League má první opakování triumf. Madrid „Atletico“ porazil ve finále dalšího španělského klubu „atletické“ s výsledkem 3: 0. Dva góly je stejný Falcao, který v loňském roce přinesl vítězství „Porto“, a třetí navrhl brazilský Diego.

2013 - "Chelsea"

V roce 2013 vyhrál turnaj poprvé anglický klub „Chelsea“. Anglie v posledních letech začala ztrácet pozice v evropské politice, takže tato vítězství nad portugalským „Benfica“ se stala velmi důležité. Fernando Torres vstřelil první gól, který byl následovaný rychlou reakci Oscar Cardozo, a když je vše připraveno pro přidání času, Ivanovic vytáhl vítězství pro „Chelsea“.

2014-2016 let - "Sevilla"

K dnešnímu dni se zemí, což znamená nejsilnější evropský fotbal - Španělsko. „Seville“ - je to klub, který je jedním z nejnápadnějších důkazem. Skutečnost, že v posledních třech letech, „Seville“ vyhrál Europa League, nedovolit, aby někdo vzít její titul.

V roce 2014 se dostal do finále opět portugalského „Benfica“, ale opět smůlu. Zápas byl neuvěřitelně stresující, a většinu času nebylo vstřelil jediný gól. V nastavený čas vítěze byl také nebyla zjištěna, a to pouze v sérii „Sevilla“ podařilo překonat portugalského pokutový soupeře, vyhrál svou první trofej.

V roce 2015 se setkal s dalším ukrajinským klubem ve finále španělského klubu, „Dněpr“, který chtěl zopakovat příběh „Šachtar“. A v sedmé minutě Ukrajinců se díky tomu ujímá díky brankové Kalinic, ale v první polovině branky Grzegorz Krychowiak a Carlos Bacca dovoleno „Seville“ se dostat dopředu. Nicméně, závěs první poloviny Rotan vyrovnány, a v druhé polovině je vlastně začal od nuly. Vaše šance využít Bakkā, která nastavila nové konečné skóre na světelné tabuli - 3: 2 ve prospěch španělského klubu, který vyhrál trofej již podruhé v řadě.

Ale v roce 2016 ve finále „Sevilla“ má ještě silnější nepřátele, anglický „Liverpool“. Opět platí, že to byl slibný začátek, kdy Sturridge otevřel skóre ve hře. První polovina skončila výhoda „Liverpool“, ale v druhé polovině se všechno změnilo. Gameiro cíl a přijmout Cook přinesl „Seville“ třetí po sobě jdoucí pohár. Nicméně, můžete s jistotou říci, že letošní vítězové Evropské ligy se bude lišit, protože „Seville“ se podílel v Lize mistrů a dosáhl playoffs, prohrát s anglickým „Lester“ v 1/8 finále.

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.