Sport a FitnessExtrémní sporty

Kostra - sport. Kostra - olympijský sport

Kostra - sport, který spočívá v sestupu ležela na břiše na saních dvuhpolozevyh sportovce na ledové skluzu. Prototyp moderního sportovního vybavení - norská rybářská ake. Vítězem se stává ten, kdo v nejkratším možném čase, jde vzdálenost.

Trocha historie

První informace o sáňkařské závody se datují do počátku devatenáctého století, kdy se ve švýcarských Alpách britských turistů se pokusil jít dolů na saních z kopce dolů zasněžené svahy. Kostra - V roce 1883, na švýcarském lyžařském středisku, které je nyní známo, že každý podnikatel, byly organizovány první mezinárodní soutěž připomínající známý dnes sport. Obrázky z novin z té doby ukazují, že sled devatenáctého století byl velmi odlišný od dnešního. O několik let později Angličan podle příjmení dítěte výrazně překvapil svými kolegy novou konstrukci sportovního vybavení. Udělal to z kovové proužky o šířce asi dvacet až dva milimetry.
To bylo tehdy a tam bylo jméno „kostra“, což v překladu z řečtiny jako „kostra“, „kostry“. Jméno se drželo dobře. Kostra které nemají řízení, který je vybaven s váženým délky rámce 70 a 38 cm na šířku a je namontován na příčkách oceli. Jeho sestup sportovec leží tváří dolů, pracuje s použitím speciálních hroty na špičky bot vyrobených.

první soutěž

Kostra je velmi zajímavé, ale zároveň nepříliš časté sport. Historie jeho vzniku a rozvoji krátkého trvání. V roce 1905, první sportovní soutěž na sestupu z hory na saních byly organizovány mimo Švýcarsko - v rakouských horách Štýrsku. V následujícím roce došlo k první národní šampionát v kostře. O sedm let později, na začátku roku 1912 v Německu, byl vytvořen spojené klub dva sporty: hokej a kostra, ao rok později ve stejné zemi začaly pořádat otevřené turnaje. Ruský zimní sport - kostra - postupně se začala šířit v oblasti Kaliningradu. Nicméně, první světové války na dlouhou dobu zpomalila jeho vývoj v evropských zemích. Teprve v roce 1921 u St. Moritz byl schopen mít otevřené mistrovství sjezd na saních.

některé funkce

Kostra - sport je velmi nebezpečné. Během sestupu na saních zrychlil na vysokých rychlostech. Ve srovnání s kostrou bobové zavést přísnější požadavky. Hlavní podmínkou je, že hmotnost atleta s saních mužů by neměla přesáhnout 115 a pro ženy - 92 kilogramů. V některých případech jsou pravidla dovoleno zatěžovat sáňkovat přítěž.

Podle pravidel stanovených pro více než před sto lety, konkurence dráha na tento druh sportu jako sáně, musí být upraveny podle požadovaných norem. V prvním čtvrtletí kilometrů dlouhá trasa by měla být navržena tak, aby vám může poskytnout Luger rozptýlení na sto kilometrů za hodinu. Poslední sto nebo sto padesát metrů vzdálenost by měla být skloněna do dvanácti stupňů. To se provádí za účelem, dokončení, sportovec mohl bezpečně zastavit. Kromě toho jsou všechny mezinárodní Luge tratě, kde je kostra soutěže, nadmořské výšce od startovní čáry a koncového bodu musí být sto a více metrů. Pro srovnání, je možné si představit, že sportovec klesá na malém saních ležel na břiše dopředu hlavy vysokou rychlostí z výšky 33-patrová budova.

základy

Pravidla Mezinárodního olympijského týkající kostry obsahuje několik klíčových ustanovení. Za prvé, soutěž o tento druh sportu je nezbytně nutné použít bobovou dráhu Saně s minimální délkou 1200 metrů a maximální - 1650 metrů. Na začátku příchodu skeletonschik běží sprintů (délka rozběhu - 25-40 m) a pak břicho na zem a hlavu dopředu rychle padá na saních a na trati téměř létání. Závodník musí být v určené poloze, ruce natažené podél těla.

Kostra debut na olympiádě

Každý ví, že kostra - olympijský sport. A debutoval na zimních hrách ve stejné St. Moritz již v roce 1928. První zlatou medaili získal tehdejší zástupce Spojených států Jennison Heaton. O dvacet let později, ve stejném městě v roce 1948, kostra byla znovu vyhlášena v rámci programu v oblasti hospodářské soutěže. Od roku 1969 se závod začal probíhat v několika fázích, roztroušených na pětiměsíční období, jako v tomto případě, že konečný výsledek je minimálně závislá na klimatických podmínkách.

kostra dnes

Nejdůležitějším krokem v historii tohoto sportu byl jeho vstup do Mezinárodní federace bobů a skeletu. V roce 1982 byl první Světový pohár kostra v St. Moritz. Trvalo deset atletů ze sedmi evropských zemí. Kostra - sport, který se nyní vyvíjí v mnoha zemích po celém světě, mimo jiné v Rusku. Jsou zapojeni do čtyř kontinentů. Na konci minulého století, International School of kostry byli cvičeni nejen sportovci, ale i trenéry v různých státech. dokonce speciální programy byly vyvinuty.

kostra Federation

Spolu s konkurencí na mistrovství světa Mezinárodní federace každoročně koná fáze turnaje pod názvem „Tyrol Cup“, který lze vyzkoušet ještě mladé a nezkušené sportovce. Kostra - sport, ve kterém Američané jsou obzvláště dobré. Takže v roce 2002 na zimních olympijských hrách v Salt Lake City pódium úplně zajat hostitelů, představitelé Spojených států vyhrál všechny výhry.

Sjezd na saních v současné době organizuje a dohlíží na Mezinárodní federace sáňkování. Kostra - sport dnes populární po celém světě. Dokonce se zapojily do těchto horkých zemích, jako je Jižní Africe, Austrálii a Mexiku. V Rusku získal aktivního šíření jen před několika lety. Nicméně, v roce 2001, ruští sportovci byli schopni prokázat jasné výsledky na mezinárodních velkých turnajích.

Kostra v naší zemi

V roce 2002 Ekaterina Mironova - paní národní skeletu žen - zařadil sedmý na hrách v Salt Lake City. A v příštím roce na mistrovství světa v tomto sportu je to, vyhrál stříbrnou medaili, vytvořil nový rekord v akceleraci trati. Medaile ve skeletu u ruských sportovců před tím nebyl. V roce 2008, ruský občan Alexander Treťjakova turnaj Světového poháru, který se konal v Igls, byl také schopen nastavit rekord a získal stříbrnou medaili. V roce 2009, on také získal první místo ve Světovém poháru. Na olympijských hrách v Soči letos Tretyakov, získal zlatou medaili a stal se tak prvním olympijským vítězem ve skeletu, který měl šanci vyhrát, neboť hodnost panujícího mistra světa. Ruští sportovci nezkažená své fanoušky vítězství, ale současná olympionici přinesly naší zemi dvě olympijské medaile. Druhou medaili pro tuto zemi - bronzová - u žen vyhrál Elena Nikitina. Předpokládá se, že kostra zpět dlouhou dobu a vážně. Nyní, když jsou sáňkařské dráhy buduje v celé olympijské hlavním městě, se objevil jistý, že sport je už ne zmizet!

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.