Sport a FitnessExtrémní sporty

Grand Prix Brazilian: historie, nejvíce vzrušující závody a zajímavosti

„Formule 1“ - jeden z nejvíce vzrušujících a nejpozoruhodnějších světových šampionátech. Každý Grand Prix - to je show, kde se diváci mohou vidět záři vážné boj do posledního metru vzdálenosti. Soupeření nejen závodníci, ale i týmy. Brazilská Grand Prix je jedním z nejrušnějších v celém kalendáři. To není překvapivé, protože je již tradičně zde koná poslední závod sezóny. Někdy osud šampionátu se rozhodl na této trati.

„Formule 1“ Grand Prix Brazílie: historie

První automobilový závod v Brazílii začaly již v roce 1934, ale etapa byla oficiálně přidána do kalendáře teprve v roce 1973. Místem konání byl vybrán Sao Paulo. První dva roky závodu vyhrál brazilskou Emerson Fittipaldi. V roce 1977 v důsledku stížnosti bylo rozhodnuto přesunout etapu v Rio de Janeiru, ale v roce 1979, „Formule 1“ Grand Prix Brazílie se vrátil do Sao Paulo.

Během tohoto období, město proběhl proces urbanizace, počet obyvatel neustále zvyšuje. Rostl i počet chudé, kteří žijí ve slumech. Jak je dobře známo, „Formule 1“ - to je sport pro bohaté. K dispozici jsou v zadní části hodně peněz. To kontrastuje ostře s chudobou mnoha lidí v Brazílii. Proto se v roce 1981 Grand Prix Brazílie byla přesunuta zpět do Ria, kde to bylo bohatší. Tento rok se soutěž byla docela skandální.

Jezdci Alan Dzhons a Keke Rosberg, kteří ukončili první a druhé, v tomto pořadí, byl vyloučen z důvodu porušení předpisů. Byl vyhlášen vítězem Alain Prost. Tento velký závodník nazýván králem Rio, protože se mu podařilo zvítězit na této trati vyhrál ještě čtyřikrát. Nelson Piquet dvakrát soutěžit s ním.

V roce 1990, „Formule 1“ Velká cena Brazílie se vrací do Sao Paulo. Čtyřicáté vítězství kariéry a na šestém místě v Brazílii podaří vyhrát Alain Prost. V následujícím roce, vítězství v závodě Ayrton Senna, a pak v roce 1993. O rok později jeho první vítězství v Brazílii vyhrál Michael Schumacher. Podařilo se dokončit na prvním místě třikrát ve své kariéře.

"Formule 1" Grand Prix Brazílie 2007

Je na této trati je někdy osud šampionátu. Před závodem na titul prohlašoval tři piloty. Dokončena zpravidla sezóny brazilské Grand Prix. Kvalifikace byla velmi důležitá, protože každý potřebuje nedokončil nižší než určité poloze a očekávat, že selhání soupeře. Kimi spokojeni s jen vyhrávat, ale Hamilton mohl konat ne méně než pětinu, Alonso musel přijít alespoň na druhém místě.

Ale ne pro nic za nic, že je nepředvídatelný „Formule 1“ Grand Prix Brazílie. Kvalifikace se skládá ze tří částí. Vyhrál tyč Felipe Massa, Hamilton byl druhý, Alonso - třetí a Räikkönen se podařilo vzít čtvrté místo. Ale v závodě se situace změnila. Massa dokázal udržet první místo, a tady na Hamiltona začala mít problémy. Räikkönen se podařilo obejít Alonso. Nyní mistrovství závisela na Felipe Massa. Minul Kimi Raikkonen, který byl schopen dojet první a stát se mistrem světa. Byl to fantastický závod.

Nejdramatičtější Grand Prix v historii

Ale skutečná drama se odehrálo v roce. Herci byli stejní účastníci. Pouze název tvrdí brazilské řidič Felipe Massa a Brit Lewis Hamilton. Podařilo se jim ukázat, proč je populární ve světě „Formule 1“. Brazilská Grand Prix kvalifikace by mohla ovlivnit průběh závodu, protože Felipe musel být jisti, vyhrát závod a očekávat, že Hamilton by probíhat pod pětinu. Jediný způsob, jak Massa může stát šampionem.

Závodní víkend se skládá z několika etap. To se liší od jiných sportů, „Formule 1“. Brazilská Grand Prix kvalifikace pro tým Lewis Hamilton byl velmi důležitý. Oni se rozhodli vsadit na spolehlivost na Brit byl určitě v první pětce. Pro Felipe Massa byl domov Grand Prix Brazílie. Kvalifikační měl skončit pole position pro něj. A tak se stalo. Po startu, Massa dokázal udržet první místo, zatímco Hamilton vzal páté, že to bylo v pořádku. Ale za deset kol před koncem šel sprchy, jezdci pereobul ale Timo Glock a Jarno Trulli.

Navzdory tomu, že Hamilton se vrátil na trať na Glock, stále na pátém místě, než to bylo předjet mladého německé Sebastian Vettel. Bylo to fantastické, protože předlétávání dělal Massa šampiona. V boxech „Ferrari“ již začaly, aby byla šťastná, ale po několika sekundách si všimnout, že Glock nedokázal vyrovnat s autem na mokré trati, a Lewis ještě podařilo dokončit páté místo.

Massu pak volal 30 sekund vítěz. On vyhrál závod, ale ztratil šampionát. Pravděpodobně to byl jeden z mála slavnostní předávání cen, kde se nikdo s úsměvem, a vítězem se i plakala. Takové překvapení někdy představuje „Formule 1“. Brazilská Grand Prix kvalifikace, kde Massa získal pole position a vítězství v závodě se mu není získal mistrovský titul.

zajímavosti

„Formule 1“ Grand Prix Brazílie držel na trati „Interlagos“. Je to pro jezdce velmi obtížné, protože mají se pohybovat proti směru hodinových ručiček. Existuje několik příležitostí k předjíždění.

„Formule 1“ Velká cena Brazílie (kvalifikace a závod) může projít s proměnlivými povětrnostními podmínkami. Teplo může být nahrazena silným lijákem. Při vysokých teplotách v automobilech existuje silná opotřebení pneumatik. „Formule 1“ Grand Prix Brazílie - speciální závod, tam se stala mistry světa Alonso a Hamilton, ale nikdy vyhrál. Jedná se o fázi až do konce sezony od roku 2004.

Brazilská Grand Prix - historická stezka z úžasné atmosféry a skvělé fanoušky. Každý závod je skutečná přehlídka. Tam nikdy není nudný moment. Dobrou zprávou pro fanoušky je, že smlouva o brazilské Grand Prix byl prodloužen do roku 2020.

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.