Sport a FitnessOutdoorové sporty

Letní sporty na olympijských hrách

Olympijské hry - největší událost jednou za čtyři roky, aby se zapojily pozornost všem zájemcům o nejméně jednom z olympiády souvisejících sportů. Sportovci z celého světa, jsou dychtiví k účasti na události takového rozsahu. Ale ne každé léto sportovní odkazuje na Olympic. Kromě toho seznam událostí se liší rok od roku. Jaké typy jsou zapojeny hned, jak se situace změnila v celé historii?

Jak sport může stát Olympic?

Vše je určeno oficiálního programu her. Na jednu nebo druhou letní sport byl zařazen do seznamu, musíte být nabídnuta jednu z několika organizací. Patří mezi mezinárodní a národní sportovní federace a olympijský výbor. Kromě toho je nabídka může být daleko od jakéhokoliv sportu. Chcete-li přijímat olympijský status, musí být uznáno federace MOV na světě, že je docela běžné. Jako součást tohoto sportu by mělo být provedeno šampionátů a soutěží. Pokud je to letní sport pro muže, musí zahrnovat účastníky ze sedmdesáti pěti zemích na čtyřech kontinentech. Kdyby ženy docela čtyřicet států. A konečně, zimní sporty zahrnuty v programu, pokud existuje konkurence pro ně v pětadvaceti zemích na třech kontinentech. Programovat hry z pěstování neurčitě, uložené a jiné požadavky. Sport by měl být efektní, pokrývají široké publikum diváků, má popularitu mezi mladými lidmi a obchodní sponsorov.Tolko pak rozhodnutí MOV může být pozitivní.

Olympijské druhy

Počet soutěžních disciplín opakovaně změnila historii her. V současné době je klasifikace obsahuje osmadvacet Letní sporty. V zimním období jsou několikanásobně méně, celkem sedm. Nicméně, to stojí za to, že někteří navrhnou skupinu několika disciplínách. Pokud bychom rozdělit je do samostatných druhů, bude čtyřicet-jeden. V zimě bude patnáct. Dříve byla situace jiná, a přesto, že se neustále mění, takže každá nová událost - velmi speciální letní olympijské hry. Sporty jsou zahrnuty v seznamu disciplín předtím - je to baseball a pelota, kriket a kroket. To bylo také Olympic lakros, softball, vodnomotornomu sport, přetahování lanem, as de paměti, skalnatý, rekits a pólo. Kromě toho, v roce 1908 letní sportu na olympijských hrách to bylo, kupodivu, je uveden v krasobruslení, a v roce 1920 byl přidán a hokej. Od roku 1924, kdy subjekty údajů v souvislosti s ZOH.

Druhy, které nejsou zařazeny do programu

Některé soutěže pozornost Výboru, ale neobdržel seznamu. Mezi ně patří americký a australský fotbal, vodní lyžování, bowling, finskou baseball, staré norštině boje kaatsen, lyakan, jízda na motorce, na kolečkových hokej a mnoho dalších. Seznam zimní sporty není méně působivý. Neudělena Olympic stavu hokej, ice stock sport, psí dostihy, rychlost lyžování a zimní pětiboj.

Gymnastické a atletické typy programů

Moderní gymnastika - Olympic letní sport, od roku 1984. Soutěž se konala osmkrát. Za celá ta léta her v medaili zápolil přes pět set účastníků. To je nejlepší pro správu gymnastiku Rusové, Španělé, Ukrajinci - v celkovém příkazu z těchto zemí získat co nejvíce ocenění.

Ve stejné skupině oborů mohou být zahrnuty nejznámější letní sport, kde je běh a skákání - atletika. Je součástí olympijského programu od roku 1896. Za celou dobu účasti v těchto soutěžích dvacet dva tisíce čtyři sta čtrnáct účastníků. Vítěz v celkovém pořadí je Spojené státy americké: 323 zlatých medailí - rekordní výsledek, se kterými je možné soutěžit. Stojí také za zmínku gymnastiku. Letos v létě sportovní podílí na programu od roku 1896 a přilákal 4100 devadesát pět účastníků. Vůdcové byli sportovci ze SSSR vyhrál dvaasedmdesát medailí ze zlata.

odrůdy bojovat

Boxing - Letní sportovní areál, který je součástí programu od roku 1904. V historii her v soutěži se zúčastnilo pět tisíc 262 sportovec. Lídrem v tomto formuláři jsou Američané, kteří vyhráli více než sto ocenění. Na druhém místě - Kubánci a třetí je Brit. Další těžké bojový sport v létě - judo. To byla poprvé zahrnuta do programu v průběhu olympijských her v Tokiu v roce 1964. Možná to byl začátek mezník - v celkovém pořadí vede je Japonec. Na druhém místě Francouzi, z nichž pouze čtyři medaile za představiteli Jižní Koreji. Řecko-římský zápas byl zařazen do programu současně, kdy jsme začali hrát hry. Letní olympijské hry v Aténách v roce 1896 byla první pro sport. Během hry v soutěži se zúčastnilo více než dva a půl tisíce sportovců. Tři vůdci SSSR patří, Švédsko a Finsko.

Odrůdy veslování

Samozřejmě, Letních olympijských hrách úzce souvisí s vodáckých disciplín. To může zahrnovat nejen celou řadu plavání, ale vodácké sporty - jako je veslování. Letos v létě sportu do programu zařazena od roku 1900. Během hry soutěžila sedm tisíc 539 sportovců z devadesáti tří zemí. Champions jsou tři z nich: dnes již zaniklé Německé demokratické republiky, USA a Velká Británie. Další druh veslování, kanoistika a jízda na kajaku, byl zařazen do seznamu Olympic v roce 1936, během her v Berlíně. Tři tisíce 260 sedm členů devadesáti pěti zemí se zúčastnilo soutěže z počátku minulého století. Tři lídři reprezentoval SSSR, Německu a Maďarsku.

míčové hry

Letní sporty patří také několik druhů volejbal a basketbal. Každý z nich se zúčastnil mnoha sportovců. Volejbal je součástí olympijského programu od roku 1964. Během této doby jsme se zúčastnili soutěže dva tisíce čtyři sta dvacet šest hráčů z pětačtyřiceti zemí. Zástupci dvaceti zemích v různých dobách, získal medaile. Nejlepší hráči byli ze Sovětského svazu, druhé místo je obsazené Brazílii a Japonsko je na třetím místě. Plážový volejbal se stal olympijským sportem není to tak dávno, v roce 1996 v Atlantě. V pěti sezónách v soutěži se zúčastnilo tři sta čtyřicet sedm hráčů. Vést sportovce ze Spojených států amerických, na druhém místě za Brazílií znovu, a uzavře první tři Australany. Basketbal se stal Olympic v roce 1936 v Berlíně. V průběhu historie her soutěží v tomto sportu vzal tři tisíce 448 sportovců, to nejlepší z nich - obyvatele USA. Na druhém místě - sovětští hráči, a třetí - Jugoslávie.

Tenis a rozmanitost

Na závěr je třeba zmínit jeden z nejpopulárnějších sportů na světě. Klasický tenis zahrnuty do programu olympijských her od roku 1896. Přes historii soutěže 1190-1 přehrávač zapojen do tohoto sportu. Nejlepší tenisté jsou Američané trochu za nimi, Britové, a na třetím místě s nápadným rozdílem jsou Francouzi. Mnohem méně program zahrnuje stolní tenis. Poprvé to bylo v ní zahrnuta v roce 1988 v Soulu. Za sedm sezón zúčastnila soutěže 788 man devadesáti osmi zemích. Ale jen dvanáct z nich se může pochlubit ze zástupců s medailí. Čína je nesporným lídrem, na druhém místě - Jihokorejci, a třetí - Švédové. Kromě toho, že se odkazuje na olympijských sportů a badminton. To byla zařazena do programu v roce 1992 v Barceloně. Po dobu šesti sezón na kurtu přišlo sedm set osmdesát devět atletů ze šedesáti šesti zemích. První vedoucí Deuce je shodný s předchozím - Číňané jsou nejlepší, a Jižní Korea je následující. Ale třetí místo se liší od pozice ve stolním tenise a je vlastněn Indonésie.

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.