Sport a FitnessOutdoorové sporty

Ruští olympijští vítězové - nejlepší sportovci země

V roce 776 před naším letopočtem. e. V antického řeckého města Atén se poprvé konal na olympijské hry. Publikum s velkým zájmem sportovců soutěže, zápasníci a dalších sportovců. MAD ukázal úspěch prvního závodu další výhody podobných her. Účastnit se soutěží směli pouze řecké atlety. Po několika staletích, olympiáda skončila. Tato tradice byla souzeno být pokryta s nádechem historické prachu, ne-li pro Per De Kuberten. Díky své zprávě o „oživení olympijských her“ v roce 1892 na Sorbonně, světové společenství znovu obrátil oči k „zakázaného ovoce“ - na olympijských hrách. Po analýze všech pozitivních a negativních aspektů hospodářské soutěže, rozhodla oživit slavnou tradici řeckých původů.

První ruský olympijský vítěz

První olympijské hry se konaly v Aténách v roce 1896. Bohužel, představitelé ruského sportu na akci nebyli přítomni. Bez nich by také prošel druhý a třetí podobných soutěží v Paříži a St. Louis. Ale olympijské hry v Londýně v roce 1908, byla přenesena do skupiny ruských sportovců, skládající se z osmi lidí. Tým debut byl docela úspěšný. To bylo v Londýně byl označen první olympijský vítěz z Ruska. Stali se bruslař Nikolaj Panin. Nikdo nemohl napodobit složité piruety, že sportovec zpočátku schematicky prezentované porotu na papíře, a pak opakované přesně na ledě. To je důvod, proč byl Panin jednomyslně uznán jako mistr v tomto sportu. Nicméně, ne jen bruslař výborně představil svou zemi v soutěži v Londýně. On byl spojený jako Petrov a Nikolai Orlov - ruský olympijský vítěz v zápase. Široká publicita způsobila ohromující debut v národním týmu těchto her.

Zrušení účasti

Následující hry ve Stockholmu v roce 1912 nebyl tak úspěšný o moc. Bohužel, národní tým byl schopen vykonávat dobře pouze v pěti sportech: střelba tým z třiceti metrů, řecko-římský zápas, veslování, jachting, fotografování (trap). Olympic šampioni Ruska 1912 rok získal dvě stříbrné (v prvních dvou disciplín) a tři bronzové medaile (v ostatních).

Po hrách, ruská vláda se rozhodla pro nové hry intenzivně připravovat v roce 1916. Nicméně, první světová válka měla negativní dopad na situaci ve všech zemích, jejichž výsledkem bylo selhání soutěže. Od té doby, vzhledem k nestabilitě na vnější i vnitřní situaci v Rusku se nezúčastní olympijských her až do roku 1952.

Debut sovětského národního týmu

Po jasné a dlouho očekávaný všichni občané vítězství země ve druhé světové válce, sovětská vláda radikálně změnil svůj pohled na hru. V roce 1951, na základě příkazu řízení spotřeby byla založena olympijský výbor. O rok později v Helsinkách konal patnáctý hry. To bylo tam, že debut sovětských sportovců. A musím říci, že první výkon byl více než úspěšný. Ruští olympijských vítězů a devět dalších svazových republik přivezl sto šest medailí. Z nich 38 z první kategorie, 53 sekundy a 15 třetí. V celkovém pořadí medailí SSSR byl na druhém místě. V budoucnu výkon až do jeho zhroucení se stejnou pozici pouze dvakrát, v roce 1964 a 1968. Ve všech ostatních hrách SSSR byl v čele a na počtu medailí a jejich kvalitě.

Vynikající atlet

Je třeba poznamenat, že národní tým byl opravdu vynikající olympijští vítězové Rusko a přátelské spojenecké země. Jedním z nich je Larisa Latyninová. Tento úžasný sportovkyně vyslovila na hrách v Melbourne v roce 1956. Tam gymnastka získala zlaté medaile ve čtyřech programech. Sedmnáctého a osmnáctého hry přidal do státní pokladny dívky pěti dalších ocenění zlaté barvě. Budeme-li předpokládat, že všechny medaile, pak Larisa Latyninová během své kariéry získal osmnáct trofeje. Z nich devět zlatých, pět stříbrných a čtyři bronzové medaile.

Účast na zimních olympijských her

V období od roku 1952 do roku 1988, národní tým Sovětský svaz vzal první místo ve sportu, jako je veslování, šerm, veslování a kanoistika, gymnastika, plavání, jachting, zápas a dráhu a pole. Je pozoruhodné, že nejlepší atlet 20. století byl uznán také sovětský atlet a olympijský vítěz Valerij Brumel. Jeho rekord ve skoku do výšky 2 metry a 28 cm udržována na nejvyšší známkou téměř čtvrt století.

Kromě letních olympijských her, národní tým SSSR fungoval dobře v zimě a na analog soutěže. Je pozoruhodné, že „bílá“ Akce se konala v roce 1924, po dvacet osm let po zahájení prvních her. Prior k tomuto, mnoho sportovních byly zařazeny do programu letních akcí. Výborné prokázané Sovětský olympijských vítězů v ledním hokeji. Rusko a Evropská unie stát je hrdý na to, představit svět se svými vynikajícími sportovci klubů. Patří mezi ně Vladislav Treťjak, Vitalij Davidovič, Alexandr Ragulin, Valerij Charlamov, Vsevolod Bobrov, Alexander Maltsev.

Bruslaři, bruslaře a lyžaře

„Zimní“ olympijští vítězové Rusko rovněž uvedeny názvy a další významní sportovci. Patří mezi lyžaři Galina Kulakov, Lyubov Kozyreva Vjačeslav Vedenin Raisa Smetanin Nikolaj Zimyatov, bruslaři Evgeny Grishin Nikolaj Andrianov, účastníky sportovních tancích na ledě Oksana Grischuk a Evgeny Platonov, stejně jako mnoho dalších.

Zvláště úspěšní zimních sportů sportovci dosáhli v disciplíně krasobruslení. Olympijští vítězové Ruska a spojeneckých zemí přinesli do pokladny pravomocí je nejen mnoho zlatých medailí, ale také obrovské množství záznamů. Tito sportovci patří Lyudmila Pakhomova a Alexander Gorshkov. Irina Rodnina je jedním z mála bruslařů, kteří dokázali vyhrát tři zlaté ocenění v párech krasobruslení.

Poslední představení národního týmu SSSR

V roce 1991, Sovětský svaz se zhroutil. Nicméně to nebrání konkurentům bývalých sovětských republik k vystoupení na olympijských hrách v Barceloně týmu SSSR. Ve stejném roce to bylo podmanil sto dvanáct medailí. Jedná se o nejvyšší počet trofejí v historii výkonnosti sportovců Sovětského svazu. V prasátko delegace otočil 45 zlatých, 38 stříbrných a 29 bronzových medailí. Poprvé v historii olympijských her v počest vítězství ruských sportovců zvyšování prapor Ruska maloval ve třech barevných provedeních.

Mluvit za sebe

Již po čtyřech letech na olympijských hrách v Atlantě každá země v bývalé části Sovětského svazu, představila svůj samostatný příkaz. Pro Rusko, tyto hry byly triumfálně. country tým vyhrál dvacet šest zlatých medailí. Prasátko také dostal stříbrné a bronzové medaile, jejichž počet se rovná šestnácti a dvaceti jedna, resp.

Dvacet osm her v Aténách olympijský vítěz Ruský tým vyhrál čtyřicet pět zlatých medailí. Stříbrné medaile byly získány ve dvou více než „žlutý“, a třetí kategorie se otočil o devadesát medailí. V Řecku, ruští sportovci také založil několik světových rekordů. Jeden takový úspěch je výsledkem skoku do výšky s pólem. Ukázalo se, Jelenu Isinbayeva.

Po rozpadu SSSR, Rusko nesníží tempo rozvoje sportu. Na poslední zimní olympiádě v Soči, národní tým byl na prvním místě v množství a kvalitě ocenění, odcházející daleko za všemi konkurenty.

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.