Sport a FitnessAtletický

Olympijský vítěz Boris Šachlin: životopis, úspěchy ve sportu

Shahlin Boris Anfiyanovich - prominentní sovětské gymnastky, olympijský vítěz, mistr sportu. Mnoho dalších dobrých slov lze říci o tomto pozoruhodném muži, ...

Boris Šachlin: životopis. mistr dětství

Narodil se v Ishim v roce 1932, velké křižovatky u Ťumeň. Když mu bylo 12, jeho rodiče zemřeli. Pak to byl vychován babičkou jeho staršího bratra.

Ve dvoře svého domu byl vodorovný pruh, který Boris rád dělat. V roce 1944 byl přijat na úseku posilovně. První trenér mistra se stal V. A. Porfirev. Byl to on, kdo položil zvláštní vztah ke sportu a vyvinul na povaze silného charakteru chlapce. Trenér Porfiriev měl velmi silný charakter. Po nemoci nemohl být ohnuté, ale nestěžoval o práci. Jeho příklad je velmi inspirující studentů.

Posilovna, který byl zapojen do Shakhlin, byl malý, a tak nízko, že při práci na nerovné bary děti vypínacích strop nebezpečí. Cvičili jsme hodně na ulici. Koupání v místní řece. lyžovat my. Běžící na trávě.

Jeho první vítězství Shakhlin vyhrál sportovní utkání All-Union mezi školami, které poskytly Ministerstvo dopravy. Vystupoval ve třetí pozici.

dospívání a počátku hvězdné kariéry

V Sverdlovském koleje tělesné kultury Boris byl pozoruhodný trenér E. F. Runge. Již v této fázi Shakhlin přepne do programu mistrů sportu. Stáhl si fyzickou kondici a schopnost pracovat na kroužky. Rodák z Ishim na nich mohl být přijat pouze na ulici v létě.

Po promoci fialové a Runge Shakhlin doporučeno jít studovat na Kyjevského institutu tělesné výchovy. K dispozici je budoucí mistr byl zaměstnán A. Mishakov. Společné práce nádherný trenér a nadaný žák pozitivní testy. Jako druhák, Shakhlin získal titul mistr sportu SSSR.

V roce 1954, Řím hostil první Světový pohár, kterého se zúčastnilo sportovců ze Sovětského svazu. Příkaz, ve kterém jel Shakhlin zahrnuty Chukarin, Muratova Korol'kova a Azarian Vostrikova. Při těchto soutěžích Shakhlin získal stříbrnou medaili za svůj výkon v baru a zlato v soutěži družstev. Po návratu domů se soutěží v Charkově Boris závodil se svými spoluhráči na Světovém poháru a získal titul absolutního šampiona SSSR.

Rozkvět boxerské kariéry

Krátce před olympijské hry v Melbourne, dorazil na sportovním táboře v Oděse, Shakhlin seznámil se svou budoucí ženou, student na lékařský institut, který je součástí národního týmu v gymnastice. Po skončení olympiády se vzali v Kyjevě a Oděse. Skromně, bez bílých šatech a kroužky. Snubní prsten sportovec později představil své ženě v Moskvě. až do dne, sám šel bez tohoto atributu je ženatý.

První zlatou medaili získal na olympijských hrách v roce 1956 v Melbourne. Vyhrál jsem na koni v soutěži av týmu. Boris Šachlin - mistr sportu, který se podílel na dvanáct olympiád. Tři bojoval o vítězství. Devět byl soudce.

V roce 1958, mistrovství v hlavním městě Sovětského svazu byla hlavním konkurentem geniálního japonského Tokasio Ono. Shakhlin získal zlatou medaili za týmové výkony na koni, bradlech a hrazdě.

Získání předponu „železo“, ke jménu

Na soutěži v Římě v roce 1960 hlavní japonský rival Bylo to znovu. Shakhlin objevil psychicky lépe připraveni. Tokasio nervové a ztracené zemi. Shakhlin vyhrál na kruzích, které se nikdy nemilovala.

Prefix „železo“ pro sportovce jménem začal po začátku cvičení na baru v ruce praskla kožené obložení. V takových případech se sportovci přerušení vystoupení. provádění programu bez podložky je plná pádem břevno a vážných zranění. Shakhlin ale nemohl odmítnout výkon. Ten zcela splnilo programu na vysoké úrovni. On to byl úspěšně dokončen. Hand bez podšívky proměnil ránu, to neodezní. Usmívala se na diváky, Shakhlin nedal najevo, že byl velmi nemocný.

Boris Šachlin - olympijský vítěz, který v soutěžích v Římě získal 4 zlaté, 2 stříbrné a jednu bronzovou medaili. Bronze - pro mluvení bez podšívky, to bylo ve skutečnosti jen jednou rukou.

Na olympijských hrách v roce 1964 v Tokiu Shakhlin byl jediný závodník ze strany Unie, který získal zlatou medaili. On také získal dvě stříbrné za výkony v týmu a jednotlivých soutěží a bronzu pro výkon na kroužky.

Retirement sportovec

Po dobu deseti let, Boris Anfiyanovich Shahlin byl na Ukrajině, v Sovětském svazu a na světové scéně vůdce gymnastika. Během této doby, on vyhrál 97 medailí. Aktivně se účastnil soutěže na 35 let. Gymnastika je hodně.

Pak řekl, negativní návyky, které se objevily během svých školních let. Sportovec kouření v kombinaci s velkou fyzickou námahou. Uzené soulož a "Sea Canal White". V důsledku toho získal první infarkt v pětatřiceti. Díky tréninku byl převezen na jednotku intenzivní péče. sportovní kariéra je u konce. Vlak příliš nešlo.

Z této situace pro sportovce s světového jména byl nalezen v posuzování. Od roku 1968 Shakhlin účastnil olympijských her jako soudce. A v sedmdesátých letech, byl zvolen viceprezidentem Mezinárodní gymnastické federace tehkomiteta.

Pro jeho příspěvek ke sportu a olympijského hnutí, stejně jako pro osobní nejlepší Boris Šachlin obdržel:

• v mezinárodním tisku se nadpis nejvýraznějších sportovce dvacátého století;
  • Stříbrná medaile z MOV;
  • V roce 2002 „Mezinárodní gymnastiky Hall of Fame“, což je v Americe, včetně Shakhlin do svého seznamu.

Kromě toho, Boris Anfiyanovich pracoval na Katedře gymnastiky ve svém domovském Ústavu tělesné kultury v Kyjevě, působí jako odborný asistent. Vedl fond "Development of Olympic Reserve".

Jak Shakhlin byl v životě?

Boris Anfiyanovich odlišit skromnost. Za sebe jsem se zeptat na cokoliv. Ale on hledal pomoc jiným částem. A ne čekat, když zeptal se. Miloval jsem a hýčkat svou ženu a dceru. Boris Šachlin - gymnastka, kteří hrají šachy dobře, byl zamilovaný do kulečník. Bylo zajímavé mluvit.

Když zemřel, starší bratr sportovce, a synovec Ťumeň napsal, že jeho otec nemá nic společného pohřbít, Boris Šachlin prodal své medaile. Takže jen dvě vnučky a dcera památku. Peníze, které dal svému synovci.

Zemřel ve věku 76 v roce 2008. Pohřben velký sportovec na Baikove hřbitově v Kyjevě.

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.