Sport a FitnessBojová umění

Olympijský vítěz David Musulbes

David Musulbes - známý gruzínský zápasník freestyle. Je držitelem titulu ctěná Mistr sportu. On hrál v mezinárodních turnajů pro národní týmy Ruska a Slovenska. Olympijský vítěz.

Biografie atleta

David Musulbes se narodil v roce 1972 v Ordžonikidze, v hlavním městě Severní Osetie. Sport začal na střední škole, když mu bylo 10 let. Žil jen pár kroků od sportovního areálu „Trud“. V této místnosti se podílel na 10-letého chlapce a připravoval se na olympijských hrách v roce 2008.

Aby mu porazit připravených mentorů Savely Biazrov, dvojnásobný mistr světa, a Kazbek Dedegkaev, Mistr sportu SSSR.

První úspěchy

První hlavní vítězství David Musulbes vyhrál již v roce 1993, když mu bylo 21 let. Stal se mistrem Ruska v prestižní váhové kategorii do 100 kg.

V roce 1994 odešel do mistrovství světa v Istanbulu, kde získal bronzovou medaili. Turnaj vyhrál německý Aravat Saba, druhé místo obsadila ázerbájdžánského Davud Magomedov.

V roce 1995, David Musulbes vyhrál zlato na mistrovství Evropy ve francouzském městě Besancon. V závěrečném zápase vyhrává slovenskou Milan Mazac. V tomto případě je sportovec se stane více „těžké“ kategorie - do 120 kg. Ve stejné sezóně vyhrál Světový pohár, ale po několika letech získal titul poctěn Mistr sportu. Jeho úspěchy byly ocenil.

Každý šanci jít do olympiády David Musulbes, jehož životopis byl spojován s sport prodělal v roce 1996, kdy se soutěž konala v Atlantě. Nicméně, na poslední chvíli se ukázalo, že za národní tým.

Olympijské hry v Sydney

V roce 2004, David Musuľbes vyhrává další bronz na mistrovství světa, se stal dvojnásobný mistr Evropy. Na olympijských hrách v Sydney, Austrálie dorazí na pozici jednoho z favoritů turnaje. Na soutěžích, vystupuje v nejprestižnější kategorii - až 130 kg.

V semifinále, on je proti íránskému zápasník Jadida. Quest běží od David Musuľbes výhodu, ale jen podaří vyhrát na body, ale suché, 3: 0.

V paralelním boji Uzbek Artur Tajmazov dostane hodnocené „touch“ na recepci proti kubánské Rodriguez.

Osud zlatou medaili vyřešit ruský a Uzbek. Zároveň David Musulbes jehož národnost - Gruzínci nehrál pro Gruzii, dávat přednost ruského týmu. Výsledek zápasu 5: 2 ve prospěch Davida. Hrdinou tohoto článku stává olympijským vítězem. Tato zlatá medaile byla poslední pro ruský národní tým na olympijských hrách a 32 v soutěži družstev.

Příprava pro příští olympiádu

Vážným kandidátem na výhru ve své váhové kategorii a David Musuľbes byl v předvečer příštích olympijských her, které se konalo v Aténách v roce 2004. On vyhrál dva tituly mistra světa v řadě, ale národní tým nedostal. Nikoli na principu sportu, a kvůli některým intrik, které vládly v té době v příkazu.

Uznání se mu dostalo nejen v Rusku, ale také v zahraničí. Například v Bulharsku, dostal symbolický titul nejlepšího sportovce freestyle. V roce 2003 vydat třetí vítězství na mistrovství světa nemohli David Musulbes. Freestyle zápas je hodně ztratil v zábavě na turnaji, který se konal v americkém New Yorku. David Musuľbes, stejně jako další významný wrestler - i ruský občan Buvaysar Saitiev popíral americké vízum. To vše má negativní vliv na jeho zdravotní stav, dokonce uvažoval o konci profesní kariéry. Dokonce najednou byl trenér pro ruského národního týmu, který pracoval v této funkci po dobu tří let.

Návratnost na koberci

V roce 2008, David Musulbes jehož fotka více než jednou zdobí přední strany sportovních publikací, se rozhodne k návratu do tohoto sportu. Stává se členem národního týmu Slovenska v freestyle zápas, a tento tým se chystá na olympiádu v Pekingu.

Je překvapivé, že David Musuľbes pokračovalo školení pouhých šest měsíců před zahájením olympijských her. Na mistrovství Evropy v Tampere, Finsko, první po dlouhé přestávce, přijde jen na finále, které ztrácí. Nicméně, po uzavření události Ukazuje se, že jeho soupeř v rozhodném boji byl pozitivní doping test. On je zbaven ocenění a stal se mistrem David Musuľbes.

Na olympijských her v Pekingu

V srpnu 2008, když přijde na olympijských hrách v Pekingu ve věku 36 let. Jeho cesta se začne s 1/8 finále, kde konfrontuje nigerijskou Wilson Sevari. David Musuľbes vyhraje s jasnou výhodu 9: 0.

Ve čtvrtfinále se mu dostane zkušenější soupeře v maďarském Otto Aubeli, bronzový medailista z mistrovství světa a mistrovství Evropy. Nově založená slovenský bojovník vyhraje se skromným skóre - 4: 1.

V semifinále jde do svého věčného rivala - uzbecké Artur Tajmazov. David Musuľbes silně bránil, ale nevydělávají žádné body, zatímco jeho rival soudce připadají dva body.

Poslední příležitost vyhrát olympijskou medaili - v boji o třetí místo. David Musuľbes setkává s kubánskou Disney Rodriguez, který připustil v předvečer ruského občana Bakhtiyar Akhmedov.

David Musuľbes vyhrál drtivé vítězství 8: 2. A přináší do státní pokladny slovenského týmu bronzovou medaili ve freestyle wrestlingu. Mimochodem, ve finále ve váhové kategorii do 120 kg vyhrál Tajmazov byl silnější Ahmedov - 4: 0.

V současné době, David Musulbes vrátil do Ruska ze Slovenska. Působí v hlavním městě, v řízení výboru v Moskvě Sports, pod vedením Alekseya Vorobeva. Ve svém prostoru odpovědnosti specializované střední škole olympijských rezervy №1.

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.