Sport a FitnessAtletický

Asafa Powell: Biografie. Zajímavá fakta o Asafa Powell

Na Asafa Powell zná všechny milovníky atletiky. Jeho jméno je spojeno nejen sportovní záznamy vysoce postavených, ale i skandály.

životopis

Tento slavný atlet se narodil 23.11.1982 v obci Spenish Town (Jamajka) ve velké rodině. Měl pět starších bratrů. Vyrůstal v rodině s velmi přísnými pravidly a zásadami. Jeho rodiče - William a Sislin Powell - byly ctihodný místní kostel. Oni byli vždy přísný tyran, tedy zakázal svým dětem účastnit zábavných akcí, jako jsou koncerty a tance.

Výchova a sport

Od útlého věku se začal zajímat o sportovní Asaph. Byl 9 let aktivně zabývá v atletice v malé vesnici Linstead se nachází v St. Catherine District. Na střední škole Charlmaunt budoucí šampión předstihl na jiném sprintu téměř všichni jejich vrstevníků. Nejvíce ze všeho miloval běžet na 100, 200 a 400 m. Asafa Powell, jehož fotografie je nyní známý po celém světě, zpočátku byl zaneprázdněn získání dobrého vyšší vzdělání a ne sportovní kariéru. Na naléhání svých rodičů, se zapsal na Kingston University. Zůstal v hlavním městě Jamajky, a to navzdory tomu, že mu byla nabídnuta stipendium na několika amerických univerzitách. Studentské roky strávil v komunitě rodičů a bratrů.

Během této doby on chodil do kostela každý týden a choval se jako dobrý syn. Jeden z jeho bratrů - Donovan - byl členem olympijských her. Postupem času se stal manažerem Asafa. Budoucí šampion byl členem atletického klubu Maximalizace Velocity a Power, ve znění platném v technologické univerzity v Kingstonu. Tam byl jeho trenér Stiven Frensis.

Průlom v atletické kariéry

V roce 2004, mladý sprinter byl pátý ve finále olympijských her v Aténách v 100m. Po této události získal první místo v atletického finále se konalo v Monaku, na staletou a dvuhsotmetrovke. V roce 2006 jamajský vyhrál Hry Commonwealthu se konala v Melbourne (Austrálie) a atletického finále ve Stuttgartu. Budoucí olympijský vítěz vyhrál zlatá liga (každoroční sérii atletický soutěže, která se koná od roku 1998 do roku 2009), ve vzdálenosti 100 m. Athletics Final, které se konalo dne 22.09.2007 ve Stuttgartu (Německo), Asafa získala první místo v 100 m.

Mistrovství světa v atletice se konalo v Osace (Japonsko) v roce 2007, Powell získal stříbrnou medaili v relé 4 x 100 metrů a bronz na 100 m. Na podzim roku 2007, turnaj série IAAF Grand Prix, která se konala v italštině Rieti, mladý jamajský vytvořil nový světový rekord na 100 metrů závodu. má překonat tuto vzdálenost za pouhých 9,74 sekundy. Tak se postupně Powell se stal jedním z nejoblíbenějších sportovců nové generace.

osobní bests

Jako vynikající sprinter Asafa Powell začal mluvit o tom, kdy se stal olympijským vítězem v roce 2008. Jedná se o orientační bod pro jamajské akce sportovec se konalo dne 22. srpna. Po několika týdnech sportovních komentátorů z celého světa opět hlášeny Asafa Powell. Record, postavil je do 100m v roce 2007, to bylo zlepšeno to po dobu 2 sekund. Po tom, jamajský běžec dosáhl několik vítězství ve sprintu.

Na Asafa Powell se bude vzpomínat navždy, i když již není schopen prokázat, vynikající výsledky v atletice. To je způsobeno tím, že nastavené neuvěřitelné osobní rekord v závodě na sto metrů závodu a. Překonal 100 metrů za 9,72 sekundy. V celé historii běhu že vzdálenost běžel rychleji než pouhé 3 osoby Powellovy: Tyson Gay, Usain Bolt, Yohan Bleyk.

Ostatní osobní bests Jamajský atlet Zahrnuty jsou také výsledky v různých vzdálenostech:

• 50 m - 5,64 s;

• m 60 - 6,50;

• 200 m - 19,90;

• 400 m - 45,96 s;

• 4 x 100 m - 37,10 s.

Roman Holiday Asafa Powell

Sportovci, stejně jako filmové hvězdy, se stal předmětem pozornosti novinářů a fanoušků. Mnozí z nich si pamatuje „Roman rozpaky“ Asafa Powell. Olympijské záznamy mnoho sportovců dělat arogantní a domýšlivý. Že jamajský sprinter, podle názoru mnoha zástupci tisku, vybral „hvězda nemoc“. Takže, na olympijském stadionu v Římě sportovec má krásnou postavu, provokativně pózovala při zahřívání v praxi aréně. To udělal, čekal na start závodu v nové etapě Zlaté lize. Zároveň se kolem kamenných soch antických římských gladiátorů byly uspořádány, byl to hodný soutěž. V předvečer semifinálového závodu Powell byl agresivní, takže je každému jasné, že neztrácí touhu znovu získat zpět titul nejlepšího sprinter na světě.

Asaf začal pomalu, ale v polovině vzdálenosti dokonale rozptýlenou a 30 metrů od cíle, byl před všemi závodníky na celém těle. Diváci a komentátoři v tomto bodě byli přesvědčení o vítězství Powell v tomto závodě, ale asi 15 metrů před cílem, se náhle zastavil a dal své vedení na 4 atlety. Zástupci médií se snažili naučit alespoň nějaké informace o příčinách, co se stalo, ale nebyli schopni komunikovat s sprinter. Z vágní vysvětlení jeho manažer korespondentů k závěru, že Asaf dostal nějaké zranění a vzdal boj o místo ve finále, mít uspořádal sebe neplánované „Prázdniny v Římě“. Ve skutečnosti, skutečné příčiny nehody a nebyly vyjádřil Sportovec nebo jeho zástupce, který dal svah mnoha pověstí o důvodech tohoto zmatku.

Největší úspěchy

Kromě vítězství v letních olympijských her v Pekingu (2008) ve vlastnictví Asafa Powell a dalších vynikajících úspěchů. Tak, že je mistr světa v relé 4 x 100 m. Jamajský národní tým vytvořil nový svět a olympijský rekord, lámání všechny fáze relé za 37,1 sekundy. To dluží hodně k vynikajícímu výsledku Asafa Powell.

Championship 2009, která se konala v Berlíně (Německo), přinesl k němu osobně, nejen zlatou medaili, ale i mezinárodní věhlas. Na něm získal bronzovou medaili na vzdálenost 100 metrů a získal zlato v relé 4 x 100 m jako součást jamajského národního týmu. V roce 2011 sprinter vyhrál Diamantová liga v sto metrů.

diskvalifikace

V dubnu 2014 všechny sportovní média opět začalo mluvit o Asafa Powell. Diskvalifikace - trest přísný za sportovce, který může nakonec zničit jeho obraz. To je ta potíž utrpěl Powell. Disciplinární komise Jamaica Antidopingový výbor potrestal vyhlášený sprinter k dopingu. Zdálo se, že zakázanou látku „Metilsineprin“ (oksilofrin), která patří do skupiny látek na bázi amfetaminu stimulanty. Byl členem povolené potravinářské přídatné látky Ephiphany D1, který obdrží sportovec. Powell byl odstraněn z 1,5 ročníků soutěže. Jeho termín diskvalifikace se počítá od 21.06.2013 se

stavba těla

Ve sportovních kruzích každý ví o Asafa Powell jako muž s velkou postavu. Tedy, při růstu v 190 cm váží 88 kg. Asaf má dokonalé tělo a dobře osvalená. Je to lákadlo pro sportovní inzerentů a pánského spodního prádla.

zajímavosti

Asafa Powell miluje auta. On často říká, že kdyby to nebylo atletické kariéry pracoval jako automechanik by. Na volný čas sprinter těší automobilové závody, a dokonce zabývající se montáží vysokorychlostních strojích.

Dalším zajímavým rysem je jeho schopnost Asafa klidně přijmout porážku. Sotva se rozčílí, a dosáhnout vysoké skóre a medaile motivovat svou rodinu a fanoušky.

Aby byla zachována jejich ideální postavu ve správném tvaru Powell přilne k jakési „kuře stravy.“ Ve své každodenní stravy musí být kuře.

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.