Sport a FitnessAtletický

Světový rekord na 100 metrů: historie, výsledky.

světový rekord na 100 metrů se koná již více než 6 let. Stometrovka je tradiční a nejznámější disciplína atletika. Soutěže na útěku v této vzdálenosti byly provedeny od prvních olympijských her. Všestrannost je vzdálenost, která je na něm je možné zkontrolovat lidskou rychlost tak, aby mohl běžet na tak rychle, jak je to možné. Jak je známo, atletika - královna sportu a stometrovka je nejběžnější normou ve všech jejích formách.

příběh

Pánské závody se konají na sto metrů od starověku. Někteří historici se domnívají, že takové soutěže lze nazvat první sport. Až do počátku 20. století, soutěže se konaly téměř bez ohledu na čas. To znamená, že hlavní pozornost byla věnována prvenství účastníků v každém jednotlivém turnaji. Ve většině případů, závody byly provedeny na pevné zemi místě, které není vždy s přímým nebo hladká. Vzhledem k tomu, boty byly kožené sandály, můžete třít nohy do krve při normální chůzi, natož běh. Proto se moderní sportovec amatér může snadno porazit světový rekord 100 metrů, například 1860.

světový rekord na 100 metrů: Men

Výcvik a pohodlné podmínky soutěže byly stanoveny teprve v roce 1912, s příchodem prvního atletického svazu. světový rekord na 100 metrů byl zřízen Lippiknottom Donalda, který překonal vzdálenost v 10,6 sekundy. Od té doby, záznam bojoval s různých časových intervalech. Čas je doslova sníží na desetinu sekundy. Jednoduchý laik takový rozdíl zdá bezvýznamný, ale každý sportovec ví, jak těžké to je dokonce odstraní nadbytečné setin sekundy ve sprintu.
světový rekord na 100 metrů, od 2000s patří Jamaicans. Usain Bolt v roce 2009 běžel na vzdálenost do 9,58. Před tímto záznamem patřil jeho krajan Asafa Powell.
Nový úspěch byl široce zahrnuty v médiích, o tom mluví lidi, daleko od atletiky. Nyní společnost „Usain Bolt“ je synonymem pro rychlost a ostrost.

světový rekord na 100 metrů u žen

Dámská sprint na 100 metrů má takové hluboké kořeny jako muž. Ale konkurence se koná pravidelně od 20. století a jsou zahrnuty v oficiálním programu letních olympijských her. Až do asi 60 let opravit výsledky manuálních chronometry použity. Dostaly speciálně vyškolení soudci, ale vyloučit lidský faktor je zcela nemožné. Výsledky pro „ruce“ jsou odlišeny s reálným časem někde na 1-2 desetin sekundy, že atletika je velmi vážné pro sprinty. světový rekord na 100 metrů 10,9 sekundy byla stanovena v roce 1973. Ale to není považován za oficiální. V současné době je nejlepší výsledek - 10,49, odehrávající se v roce 1988.
U mužů je trend dominance afrických sportovců, kteří nejen nastavit světový rekord, ale také vykazuje lepší výsledky. U žen, minulé záznamy patřit sportovcům z Německa a Spojených států.

Copyright © 2018 cs.unansea.com. Theme powered by WordPress.